Filmski festival MikroFAF

Međunarodni festival kratkog nezavisnog i „uradi sam“ filma MikroFAF biće održan, u osmom izdanju, od četvrtka 12. do subote 14. oktobra u Muzeju jugoslovenske kinoteke.

Sa fokusom na umetničkoj slobodi, samoorganizovanosti, gerilskom filmu, art brutu, low-fi filmu, eksperimentalnim formama i svim audio-vizuelnim oblicima kroz koje autori imaju potrebu da se izraze (Glasno!), festival je ove godine obeležen sloganom LOUD EDITION! Akcenat je na filmu kao sredstvu skretanja pažnje na pojave i događaje u društvu ili ličnom okruženju, koje možda izjedaju tiho, a zaslužuju glasnu reakciju. Loud film nema žanrovskih ograničenja, važno je samo da je delo nastalo iz potreba da se digne glas u ime onih koji ćute.

Na konkurs je pristiglo više stotina filmova iz svih krajeva sveta: Balkana, Evrope, SAD, Kanade, Australije, Rusije, Iraka, Irana, Indije, Afrike, Južna Amerike, Kine, Japana, Mjanmara, Latvije… Za nagrade u kategorijama Kratki „uradi sam“ film, Nezavisni kratki film i Loud Film takmičiće se 63 filma. 

Mikropolis nagradi, ručno rađenoj statueti akademske umetnice Jelene Bošković, pridružiće se i knjige u izdanju Akademskog filmskog centra Doma kulture „Studentski grad“.

Ulaz na projekcije je besplatan.   

Organizator festivala je beogradsko udruženje „Satibara“, koje se bavi filmskom produkcijom, edukacijom i širenjem filmske kulture i filmskih sloboda.

Podsećamo, Muzej jugoslovenske kinoteke se nalazi na adresi Kosovska 11.

Raspored projekcija

Četvrtak, 12. oktobar

18.00
Citizens / Marc Nadal / Španija   15:00
Tri heroja / Kristina Milosavljević / Srbija   06:20
Šuster / Nenad Marinković / Srbija   04:45
Shala / João Inácio / Brazil   10:00
Parking / Luka Palić / Srbija   08:24
19.00
Raskršće / Đorđe Ivanković / Srbija   05:28
She is I / Aleksandar Tokin / Srbija   09:17
Four Postcards to Marta / Herman Talavera / Španija   10:03
Story about Milenko Pavlović / Nastas Krnjaja / Srbija   03:11
Blindly / Valérian Denis, François Saintin / Francuska   07:41
Ljubav bez predrasuda / Đorđe Kovačević / Srbija   08:00
20.00
Stanica / Filip Stojiljković / Srbija   03:42
Skok / Lidija Antonović / Srbija   15:10
Hemi – JNT / Hemi Behmoaras / Turska   03:39
Mi / Tamara Bročić / Srbija   10:00
Harry-A.K.A Bullet Baba / Rohit Bhardwaj / Indija   04:05
September 1963 / Dragan Mileusnić / Srbija   04:00
The Dreams Executioner  / Darwesh Omer / Irak   14:45
21.15
To Leave or to Stay / Martin Brozers / Francuska   10:00
Embrio on the Road / Aleksandar Joksimović / Srbija   05:00
Bela noć / Dragana Nikolić / Srbija   05:12
Teret / Stefan Teofilović / Srbija   08:00
Agelasta / Sara Gracia Jiménez / Španija   04:00
Pobednik / Nemanja Jovanov / Srbija   12:04
What Dreams May Come / Edis Tursić / BiH   02:31
San / Novak Požarev / Crna Gora   01:56

Petak, 13. oktobar

18.00
Pasji život / Aleksandar Novaković / Srbija   02:46
Sedeti / Anica Ražnatović / Srbija   07:47
Pokret / Ivana Nedeljković / Srbija   01:53
Wu Wei (Non-Action) / Bill Sandidge / SAD   02:33
Super Popara u službi građana / Đorđe Petrović / Srbija   05:14
Dear Goddess/ Ema Rose, Emma Guy / SAD   08:28
Kratak omaž ludilu / Anastas Stojilović / Srbija   02:26
The Underground Artist / Sean Lindert / SAD   03:17
Nikad ne odustaj / Alen Bačlija / Srbija   09:32
19.30
REVIJALNI PROGRAM – Međunarodni studentski filmski kamp „Interakcija“ – izbor filmova
21.00
Vitraž / Nikola Šoškić / Srbija   12:10
Samo mravi i magarac / Milivoj Kostić / Srbija   00:34
Mouldable Kid / Anaïs Clerc-Bedouet / Francuska   07:56
Delicatessen / Fenglin Chen / SAD   04:40
Pupi / Zoran Đurković / Srbija   01:00
Earth 2.0 / Igor Stanojević / Srbija   12:00
Inspektor Šupak / Marko Radolović / Hrvatska   13:46
Hypntoized / Bojana Ivanović i Katarina Stojanović / Srbija   01:13
22.00
Dartmoor Interlude / Amy Cutler / Engleska   04:00
Možda / Maša Miljković / Srbija   07:38
Moje slike moji snovi / Lidija Ilić / Srbija   01:40
Neki Ljudi / Sava Miljković / Srbija   04:46
Song Sotto Voce / Pierre Bessette / Francuska   10:20
Intruder / Marko Kovač / Srbija   03:00
Intervention of Evil / Yazid Muhamad / Singapur   15:00

Subota, 14. oktobar

18.00
Šamlica / Aleksa Borković / Srbija   02:00
Those Drawn Alive / Jukka-Pekka Jalovaara/ Finska   06:00
Kraljevstvo pčela / Matija Krstić / Srbija   17:00
Graphic Sex Ed / Russell Wyner / SAD   01:20
Crveno / Danilo Stanimirović / Srbija   10:21
Obsessed / Bojana Ivanović i Katarina Stojanović / Srbija   01:07
19.15
REVIJALNI PROGRAM – FILMSKE RADIONICE „MOJ KRUPNI PLAN“.
Udruženje „Satibara“ u parnerstvu sa Centrom za socijalno preventivne aktivnosti Grig, a pod pokroviteljstvom Trag fondacije i uz podršku Filmskog Centra Srbije realizovalo je šestomesečne filmske radionce za mlade. Moj krupni plan obuhvata edukaciju mladih iz različitih društvenih grupa o filmskoj umetnosti, a u funkciji njihogov većeg uključivanja u društvo i kulturnu scenu Srbije. Tokom radionica učesnici su realizovali brojne vežbe i dva kratka filma koja će biti premijerno prikazana na 8. MikroFAF-u.
20.15
Fried Barry / Ryan Kruger / Južna Afrika   03:25
Traspassing / Danilo Lučić / Srbija   06:51
Nije vreme za ljubav / Ivana Kosovac / Srbija   06:03
Remek-delo / Jelena Novaković / Srbija   06:37
Pink Dolphin / Tuo Kan / SAD   04:11
A Letter from Leticia/ Irene Blei / Argentina   03:16
San / Marko Tomović / Srbija   02:35
21.00
DODELA NAGRADA
22.00
Žurka zatvaranja u klubu „PERKA“, Zetska 11

Fotografija je preuzeta sa ovog sajta.

10. Oct 2017.
Uredništvo
Poslednji tekstovi